W styczniu informowaliśmy Państwa o zakupie nowoczesnych komputerów dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Instytutu Książki w Krakowie, w ramach programu dotacyjnego „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016”. We wtorek, 4 kwietnia 2017 r. rozpoczęliśmy cykliczne zajęcia z wykorzystaniem naszego nowego sprzętu.

Pierwszy cykl zajęć skierowany jest do seniorów. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób korzystać z bezpłatnych e-booków dostępnych w sieci, jak zarządzać kontem na stronie biblioteki oraz korzystać z poczty elektronicznej i Internetu. W trakcie kolejnych zajęć będzie mowa o tym w jaki sposób robić zakupy bez wychodzenia z domu, korzystać z map online, załatwić sprawy urzędowe a nawet jak dokonać wirtualnej rejestracji wizyty lekarskiej.


Drugi cykl zajęć skierowany jest do młodzieży z Gminnego Ogniska „Tęcza” i poświęcony jest kodowaniu. Kodowanie to nic innego jak zapoznanie dzieci i młodzieży z ideą oraz praktycznymi podstawami programowania. Informatyka przybliżana jest w formie łamigłówek z postaciami znanymi z gier i filmów, których rozwiązanie polega na ułożeniu prostych programów.
Przed nami kolejne spotkania i wiele nauki oraz zabawy.

PARTNERZY BPGN

POLECAMY

NEWSLETTER

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

Plac Poniatowskiego 42 • 05-830 Nadarzyn • tel.: 22 729 89 13


poniedziałek, wtorek, środa, piątek     12-19
czwartek 8-15

 


 Copyright by Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn © 2009-2017


 

Filia Biblioteki w Młochowie

ul. Mazowiecka 5c • 05-831 Młochów • tel.: 22 729 90 09


poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek      12-19
środa 8-15

 


Wykonanie strony: Sensim Studio

Początek strony