W tym roku Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn, wzorem lat ubiegłych, po raz kolejny dołączyła do ogólnopolskiej akcji uwalniania książek, zwanej bookcrossingiem.  Jest to nieodpłatne przekazywanie książek, poprzez pozostawianie ich w zwykłych miejscach publicznych oraz celowo utworzonych np. w bibliotece, po to by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Celem jest wymiana książek, poprzez uwolnienie ich od bycia bezużytecznymi na domowych półkach, w taki sposób aby krążyły z rąk do rąk i były wciąż czytane.

Tym razem Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek przypadło we wtorek, 13 czerwca. Już dzień wcześniej, na terenie biblioteki, ustawiliśmy skrzynie pełne książek, o różnorodnej tematyce, które przeznaczone były dla Was - Czytelników młodszych i starszych. Przez dwa tygodnie każdy mógł nieodpłatnie wybrać książkę dla siebie lub dokonać wymiany za przyniesione własne pozycje. W dniu Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek skrzynki stanęły na stoliku w Rynku, tuż przed wejściem do biblioteki, gdzie przechodnie również mogli wziąć udział w akcji.
Ponieważ bookcrossing w Nadarzynie od lat wzbudza duże zainteresowanie i pozytywny odbiór, bierzemy w niej udział przez cały rok. Regał do wymiany książek znajduje się na piętrze Oddziału dla Dzieci i młodzieży w Nadarzynie oraz w naszej filii w Młochowie. Zapraszamy!

 

 

PARTNERZY BPGN

POLECAMY

NEWSLETTER

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

Plac Poniatowskiego 42 • 05-830 Nadarzyn • tel.: 22 729 89 13


poniedziałek, wtorek, środa, piątek     12-19
czwartek 8-15

 


 Copyright by Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn © 2009-2017


 

Filia Biblioteki w Młochowie

ul. Mazowiecka 5c • 05-831 Młochów • tel.: 22 729 90 09


poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek      12-19
środa 8-15

 


Wykonanie strony: Sensim Studio

Początek strony