W ramach jesiennego cyklu spotkań, nasi młodzi czytelnicy sześciokrotnie odwiedzili nadarzyńską bibliotekę. Zajęcia były różnorodne: począwszy od klasycznej lekcji bibliotecznej a skończywszy na nietypowych spotkaniach edukacyjnych, realizowanych we współpracy z jednym z naszych partnerów.

Od połowy września aż do pierwszych dni grudnia 2017 r. biblioteka gościła dzieci z Publicznego Przedszkola w Nadarzynie oraz Przedszkola Niepublicznego „Smyk”. Przedszkolaki poznały bibliotekę i dowiedziały się w jaki sposób z niej korzystać, rozmawiały o zwierzętach oraz uczestniczyły w zajęciach z projektu „Wędrówki szlakiem roślin”, realizowanego przez Fundację Edukacji Międzykulturowej. Jest to projekt współfinansowany w ramach „Polskiej pomocy” – programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

W czasie spotkań dzieci dowiedziały się z jakich stron świata pochodzą różne rośliny. Najwięcej naszego zainteresowania wzbudziły dwie z nich: kakao i kukurydza. Mieliśmy okazję poznać starą indiańską baśń o tym jak powstała kukurydza. Następnie rozmawialiśmy o tych, znanych nam doskonale, roślinach, oglądaliśmy zdjęcia z krajów ich pochodzenia oraz próbowaliśmy produktów, które zostały wyprodukowane z ich wykorzystaniem np. popcorn, chrupki czy czekolada. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło malowanie kolorowanek farbą zrobioną z kakao. Wykonane przez przedszkolaki rysunki nie tylko wspaniale się prezentowały ale też pachniały… najprawdziwszą czekoladą.

 

 

PARTNERZY BPGN

POLECAMY

NEWSLETTER

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

Plac Poniatowskiego 42 • 05-830 Nadarzyn • tel.: 22 729 89 13


poniedziałek, wtorek, środa, piątek     12-19
czwartek 8-15

 


 Copyright by Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn © 2009-2017


 

Filia Biblioteki w Młochowie

ul. Mazowiecka 5c • 05-831 Młochów • tel.: 22 729 90 09


poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek      12-19
środa 8-15

 


Wykonanie strony: Sensim Studio

Początek strony