Wtorek, 13 lutego 2018 r. był dniem, w którym zaprosiliśmy Państwa na kolejne spotkanie podróżnicze. Tym razem rozmawialiśmy o Omanie, a naszym gościem był Andrzej Maracewicz – dziennikarz i podróżnik, uczestnik oraz organizator wielu wypraw turystycznych.

W trakcie spotkania wysłuchaliśmy opowieści o zeszłorocznej wyprawie do tego kraju oraz obejrzeliśmy wspaniałe fotografie ukazujące piękno Omanu. Nasz gość opowiedział również o miejscowych kulinariach, zwyczajach, warunkach życia oraz niezwykle serdecznym stosunku lokalnej ludności do turystów. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek. Okazało się, że w tym kraju nie ma rzek a we władzach, wbrew obiegowej opinii, zasiada wiele kobiet.
W końcowej części spotkania poczęstowaliśmy, przybyłych czytelników, tradycyjnymi arabskimi herbatnikami z nadzieniem daktylowym. Nie był to jednak koniec niespodzianek. Spośród publiczności wylosowaliśmy osobę, która otrzymała w prezencie książkę „Zawsze nie ma nigdy” - wywiad rzekę z Jerzym Pilchem, ufundowaną przez Wydawnictwo Literackie. Naszej Czytelniczce, Pani Małgorzacie, gratulujemy wygranej. Kolejne spotkania wkrótce – zapraszamy.

 

 

PARTNERZY BPGN

POLECAMY

NEWSLETTER

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

Plac Poniatowskiego 42 • 05-830 Nadarzyn • tel.: 22 729 89 13


poniedziałek, wtorek, środa, piątek     12-19
czwartek 8-15

 


 Copyright by Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn © 2009-2017


 

Filia Biblioteki w Młochowie

ul. Mazowiecka 5c • 05-831 Młochów • tel.: 22 729 90 09


poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek      12-19
środa 8-15

 


Wykonanie strony: Sensim Studio

Początek strony