10 października 2018 r. po raz kolejny  w naszej bibliotece obraliśmy kierunek na Afrykę. Tym razem udaliśmy się w podróż po Afryce wschodniej. Naszym gościem była Monika Bryzek – z wykształcenia historyk sztuki, z pasji antropolog afrykanista, pasjonatka kultury i sztuki Afryki. Tego dnia biblioteka była miejscem gdzie można było nie tylko porozmawiać o książkach, ale również spróbować afrykańskich dań.

Spotkanie poświęcone było bezkresnym drogom Kenii oraz Tanzanii i odbyło się w formie opowieści uzupełnionej multimedialną prezentacją fotografii. Nasz gość zaprezentował szereg wspaniałych zdjęć i opowiedział o swoich afrykańskich doświadczeniach. Dowiedzieliśmy się na czym polega prawdziwe safari oraz jak podróżuje się minibusem „matatu” oraz motocyklową taksówką „piki piki”. Razem z naszą prelegentką przemierzaliśmy bezkresne drogi Afryki Wschodniej przyglądając się wnikliwe napotkanym ludziom, mijanym krajobrazom oraz miejscowej faunie i florze. Opowieść była niezwykle interesująca, gdyż Monika Bryzek Afrykę zna od przysłowiowej podszewki: pracowała w kenijskiej szkole i realizowała projekty rozwojowe w Kenii i Rwandzie a wschód kontynentu przemierzyła autostopem. Pod koniec spotkania na uczestników czekała niespodzianka. Okazałą się nią degustacja afrykańskich pysznych pączków „mandazi” oraz herbaty z mlekiem i przyprawami „masala tea”. Na zakończenie, tradycyjnie wylosowaliśmy jednego z uczestników spotkania. Szczęśliwym zwycięzcą okazała się najmłodsza uczestniczka spotkania, która otrzymała w prezencie książkę.

Kolejne spotkania przed nami – już 13 listopada zapraszamy na spotkanie z Mariuszem Szczygłem, który opowie o swojej fascynacji kulturą Czech. Szczegóły na naszej stronie oraz na plakatach. Serdecznie zapraszamy!

 

PARTNERZY BPGN

POLECAMY

NEWSLETTER

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

Plac Poniatowskiego 42 • 05-830 Nadarzyn • tel.: 22 729 89 13


poniedziałek, wtorek, środa, piątek     12-19
czwartek 8-15

 


 Copyright by Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn © 2009-2017


 

Filia Biblioteki w Młochowie

ul. Mazowiecka 5c • 05-831 Młochów • tel.: 22 729 90 09


poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek      12-19
środa 8-15

 


Wykonanie strony: Sensim Studio

Początek strony