O nas

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn została założona w 1948 i przez ponad siedemdziesiąt lat istnienia przeszła długą drogę rozwoju.

Biblioteka posiada 3 placówki: Wypożyczalnię dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci oraz Filię w Młochowie. W chwili obecnej co czwarty mieszkaniec gminy Nadarzyn korzysta z biblioteki.

Od kilku lat zajmujemy czołowe miejsca w corocznym rankingu Bibliotek Publicznych Powiatu Pruszkowskiego.

Pracujemy w nowoczesnym systemie bibliotecznym SOWA, który funkcjonuje we wszystkich naszych placówkach. System jest pomocny nie tylko bibliotekarzom, ale również czytelnikom, którzy nie wychodząc z domu, przez Internet, mogą przeglądać katalog, rezerwować książki, a także samodzielnie przedłużać termin wypożyczenia zbiorów.

Reportaż przygotowała telewizja internetowa Telewizja internetowa Gminy Nadarzyn.