Każdy z nas może znaleźć w zapomnianej szufladzie czy szafie rodzinne pamiątki,  stare dokumenty, zdjęcia, pocztówki warte zachowania, ale i szerszego udostępnienia.  Warto zadbać o to, by materiały opowiadające ciekawe historie z przeszłości nie przepadły bezpowrotnie.
   
Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn bierze udział w Projekcie „Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej” Ośrodka KARTA oraz Programu Rozwoju Bibliotek. Celem tego zadania jest stworzenie „Archiwum Społecznego”, które będzie służyło ocaleniu i upowszechnieniu naszej lokalnej historii i tradycji. Wybrane i zdigitalizowane zasoby zostaną umieszczone na stronie internetowej http://nadarzyn.archiwa.org

Zasoby, które zostaną ofiarowane Bibliotece będzie można przeglądać na miejscu.

Aby nasze „Archiwum Społeczne” było bogate i pełne zachęcamy mieszkańców do pomocy w jego realizacji poprzez wypożyczanie lub udostępnianie materiałów (np.: dzienniki, pamiętniki, listy, kroniki, zdjęcia, dokumenty osobiste itp.).

Wszystkie materiały, które trafią do  Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn będą starannie opracowane i wcielone do internetowego „Archiwum Społecznego” a następnie w nienaruszonym stanie zwrócone osobom udostępniającym.

Mamy nadzieję, że utworzone z Państwa pomocą archiwum będzie niezwykle cenna bazą danych dokumentują życie społeczne, historię, tradycję naszego miasta i regionu.
   
Apelujemy, aby zechcieli Państwo za pośrednictwem Internetu pokazać wszystkim zainteresowanym swoje zbiory i pamiątki, które wciąż pozostaną Państwa własnością.

NEWSLETTER

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

Plac Poniatowskiego 42 • 05-830 Nadarzyn • tel.: 22 729 89 13


poniedziałek, wtorek, środa, piątek     12-19
czwartek 8-15

 


 Copyright by Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn © 2009-2017


 

Filia Biblioteki w Młochowie

ul. Mazowiecka 5c • 05-831 Młochów • tel.: 22 729 90 09


poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek      12-19
środa 8-15

 


Wykonanie strony: Sensim Studio

Początek strony